Olivia Garden. Szczotki do włosów, które ich nie niszczą.

  Po wielkim hicie, jakim były szczotki Tangle Teezer, przyszedł czas na coś nowego. Z czego wynika wielki szał na szczotki marki Olivia Garden? Przede wszystkim z tego, że wiele kobiet narzeka na negatywne skutki używania kultowych już szczotek marki Tangle Teezer i jej podobnych.

  Co wiemy o marce Olivia Garden?

  Olivia Garden to marka, która powstała w latach 60-tych w Belgii a jej twórcą są Jean i Micheline Rennette. Prócz popularnych szczotek, firma oferuje także inne produkty fryzjerskie takie jak liquidy do włosów czy suszarki. Marka uznawana jest przez fryzjerów na całym świecie i propagowana przez celebrytów. Jej produkty dostępne są w 102 krajach, a sama firma posiada ponad 50 patentów.

  Szczotki Olivia Garden Fingerbrush — czy warto?

  Szczotki Olivia Garden charakteryzuje i odróżnia bardzo ciekawy design oraz mnogość wersji kolorystycznych. Każdy model szczotki ma swoją unikatową nazwę. Mamy na przykład szczotki w kolorach Tropical Ocean czy Tropical Lime. Szczotki z linii Finger Brush są to płaskie szczotki do rozczesywania włosów. Według producenta szczotka może służyć do rozczesywania włosów suchych, jak i mokrych. Pamiętajmy jednak o delikatnym podejściu do czesania włosów mokrych, ponieważ nawet z najlepszą szczotką możemy doprowadzić do rozciągania włosa a finalnie do jego pękania.

  Szkoda wykonana jest w 100% z włosia dzika, co ma sprawiać, że rozczesywanie nawet grubych i splątanych włosów nie będzie problemem. Włosie dzika w naturalny sposób zamyka łuski włosa. Co daje efekt lśniących i zdrowych włosów. Szczotka dodatkowo ma technologię antystatyczną, dzięki czemu włosy się nie elektryzują.

  W szczotce warto zwrócić uwagę na zastosowanie nylonu. To on w głównej mierze przyczynia się do uzyskania tych spektakularnych efektów, o których głośno. 

  Dodatkową zaletą szczotek Olivia Garden Fingerbrush jest jej ciekawy design. Nie tylko dlatego, że szczotka ładnie wygląda, ale głównie z uwagi na to, że zapewnia doskonały przepływ powietrza. Jest to istotne przy suszeniu włosów na szczotce. Dzięki dużym otworom, powietrze nie zatrzymuje się na ścianie szczotki, a tym samym nie zwiększa temperatury włosa.

  Opinie o szczotkach Olivia Garden Fingerbrush

  Wśród opinii o szczotkach Olivia Garden przeważają te pozytywne. Nie brak jednak uwag dotyczących ich trwałości. Szczotka nadaje się do użytku średnio przez ok. 12 miesięcy. Po tym czasie warto już ją wymienić na nową. Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy zęby szczotki odpadają jeden za drugim.

  Olivia Garden czy Tangle Teezer?

  Zdecydowanie lepsze są szczotki Olivia Garden. Nawet najlepsze modele Tangle Teezer (te z rączką) urywają włosy. Przy dłuższym stosowaniu szczotek Tangle Teezer możemy zauważyć zwiększone puszenie się ich, szczególnie gdy chcemy, aby były proste. Przy szczotkach Olivia Garden takie sytuacje nie mają miejsca. Tabgle Teezer nadaje się jedynie do wczesywania odżywek na sucho i na mokro. Nie polecam ich do codziennego użytkowania.

  Powiązane wpisy

  Karboksyterapia. Ile kosztuje i jakie daje efekty?

  Karboksyterapia to prosty zabieg kosmetyczny polegający na podaniu dwutlenku węgla pod...

  Komentarze

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz także

  Karboksyterapia. Ile kosztuje i jakie daje efekty?

  Karboksyterapia to prosty zabieg kosmetyczny polegający na podaniu dwutlenku...

  Oczyszczanie wodorowe. Kiedy warto skorzystać z zabiegu i jakie efekty przynosi?

  Oczyszczanie wodorowe to jeden z zabiegów nieinwazyjnych i bezpiecznych,...

  Bakuchiol — właściwości dla skóry

  Bakuchiol to naturalny związek występujący w roślinie „Bakuchiol”, stosowany...